Kłecko

Font Size

Cpanel

760. rocznica lokacji Kłecka

    Obchody 760.rocznicy lokacji Kłecka trwają, jednak ich kulminacja nastąpi w dniach 10 i 11 listopada. 
10 listopada "urodziny Kłecka" będą świętowali najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy będą bawić się na balu przedszkolaka w M-GOK Kłecko. Natomiast o godzinie 20:00 w kościele pw. Św. Jerzego i Św. Jadwigi w Kłecku odbędzie się koncert "Tryptyk Rzymski" do słów Św. Jana Pawła II, wykonany przez znakomitych muzyków, studentów i wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, którego kompozytorem oraz wykonawcą jest Fryderyk Stankiewicz, wykładowca tejże uczelni.
    11 listopada uroczystości rozpoczniemy Mszą Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Kłecku, następnie delegacje złożą wiązanki kwiatów pod pomnikiem Obrońców Kłecka. Kolejnym punktem będzie inscenizacja przekazania aktu lokacyjnego przygotowana przez młodzież z gimnazjum im prof. W. Nehringa w Kłecku, po czym uczestnicy uroczystości zaproszeni zostaną na rogale marcińskie oraz kawę i herbatę, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich.
    O godzinie 13:00 podejmiemy próbę bicia rekordu Guinnessa na najwięcej osób tańczących Poloneza jednocześnie. Docelowo chcemy by w tańcu wzięło udział 760 osób z okazji rocznicy lokacji.
    Na to wydarzenie zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców gminy Kłecko. Próby odbywać się będą na sali w M-GOK Kłecko w dniach 30.X, 6 i 7 XI o godzinie 18:00 (wystarczy być na jednej z nich), natomiast próba generalna odbędzie się na targowisku w Kłecku w niedzielę 8.XI o godzinie 15:00.
Po próbie bicia rekordu odbędzie się pokaz kulinarny na patelni plenerowej, a następnie poczęstunek gulaszem z gęsiny
  "Gęsina na Św. Marcina" w pierwszej kolejności dla uczestników tańca. Podczas degustacji uczestnicy uroczystości wraz z chórem "Tylko Echo" będą śpiewali pieśni patriotyczne i wojskowe z tekstem na dużym ekranie. Główne uroczystości zakończą się pięciokilometrowym Rodzinnym Marszobiegiem Niepodległości, który wystartuje spod pomnika Obrońców Kłecka o godzinie 15:00.
 

Poniżej zamieszczam wytyczne dla osób tańczących Poloneza podczas próby bicia rekordu Guinnessa w Kłecku.
1. Taniec musi zostać wykonany w sposób tradycyjny oraz w stroju odpowiednim dla tego stylu (garnitury, suknie,spódnice). Niedozwolone są stroje i buty sportowe, jeansy i inne niestosowne do uroczystości. Kurtki są dozwolone, jednak muszą być dostosowane do stroju galowego/wyjściowego/wieczorowego.
2. Wszystkie osoby uczestniczące w rekordzie muszą znać kroki Poloneza.
3. Poszczególne elementy tańca wykonywane przez uczestników powinny być zsynchronizowane. Tzw. taniec dowolny (freestyle) jest niedozwolony.
4. Taniec musi zostać wykonany na wysokim poziomie. Guinness World Records zastrzega sobie prawo do nieuznania prób, które uzna za zbyt proste i nieskomplikowane.
5. Taniec musi trwać przez co najmniej pięć minut. Każdy, kto nie zdoła w pełni uczestniczyć w tańczeniu przez cały wymagany czas zostanie zdyskwalifikowany i odjęty od wyniku końcowego. Powyższa selekcja musi zostać przeprowadzona, aby rekord jasno dotyczył tylko osób, które faktycznie uczestniczyły w wydarzeniu, a nie przybyły tylko po to, aby zwiększyć ilość tancerzy i wynik.
6. Uczestnicy wydarzenia mogą być ustawieni w jednej linii, kilku liniach lub innym dowolnym układzie.
7. Wszyscy uczestnicy powinni jednocześnie wykonywać ten sam układ choreograficzny.
8. Nie ma ograniczenia wiekowego, jednak tańczące dzieci nie mogą tańczyć na gorszym poziomie niż dorośli.

     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21