Kłecko

Font Size

Cpanel

Pasowanie pierwszoklasistów w naszym Gimnazjum

Pasowanie pierwszoklasistów w naszym Gimnazjum

Ponad 80 uczniów klas pierwszych z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku zostało przyjętych w poczet szkolnej społeczności. Po pomyślnym przejściu otrzęsin gimnazjaliści złożyli ślubowanie na sztandar.

 

      W tym roku szkolnym naukę w trzech pierwszych klasach kłeckiego gimnazjum rozpoczęło 82 uczniów. Pierwszoklasiści właśnie przeszli swój pierwszy poważny szkolny rytuał – pasowanie. Uroczystość składała się z dwóch części, „otrzęsin“ i uroczystego ślubowania. Pierwsza część odbyła się zgodnie z tradycją i utartym schematem. Uczniowie klas pierwszych poddani zostali „otrzęsinom”. Była więc ogólnoklasowa prezentacja piosenki, konkurs tańca, jedzenie na czas (zawieszonych na sznurku) jabłek bez pomocy rąk, przeciąganie liny, slalom z jajkiem na łyżce czy też picie mleka z płaskiego spodeczka. Wszyscy gimnazjaliści pomyślnie przebrnęli przez przygotowane dla nich próby i zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.

     Części drugiej, znacznie już poważniejszej, towarzyszył poczet sztandarowy, na który pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie, wszyscy po kolei, zostali – przy pomocy najprawdziwszej szabli – uroczyście pasowani „na pełnoprawnego gimnazjalistę“ .Dyrektor gimnazjum skierował też do swoich najmłodszych podopiecznych wiele ciepłych zdań, polecając im za godny do  naśladowania wzór Władysława Nehringa – Patrona gimnazjum.

    Ostatnim akordem tegorocznego pasowania była dyskoteka, zorganizowana w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Organizatorem zarówno pasowania, jak i dyskoteki był Samorząd Uczniowski.

Zbyszek Beling


     

  POGOTOWIE PRZEMOCY W RODZINIE   GOSPODARKA ODPADAMI

CEIDG DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ   SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT z gm. Kłecko

Galeria

fot okl 1
fot okl 4
fot-09
fot01
fot02
fot03
fot04
skwer przy mgok
str2-a
1/9 
start stop bwd fwd

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21