Kłecko

Font Size

Cpanel

 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku
 ul. Gnieźnieńska 8,

  62-270 Kłecko


  tel. 61 4270122
  e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   lub   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Zespoły, sekcje i koła zainteresowań MGOK w Kłecku.

Chór "Tylko Echo"

Powstał 21 lat temu. Jest to chór żeński, do którego należy 26 pań. W repertuarze chóru znajdują się utwory patriotyczne, kościelne, biesiadne, ludowe i in. Chór występuje na lokalnych scenach, ale w historii chóru nie zabrakło udziału w wielu koncertach i przeglądach.

Sekcja tenisa stołowego

W okresie jesienno-zimowo-wiosennym trenują miłośnicy tenisa stołowego. Mają do dyspozycji 4 stoły pingpongowe. W sezonie odbywa się kilka turniejów, a kończy Indywidualnym Gminnym Turniejem o Puchar Burmistrza Gminy Kłecko.

Sekcja strzelecka

Sekcja liczy 17 członków, którzy doskonalą się w strzelaniu z wiatrówki i z kbks-u. Członkowie sekcji co roku startują w wielu turniejach. Jednak największe sukcesy zajmują w turniejach wiedzy morskiej. Najwyższa lokata to 4 miejsce w turnieju ogólnopolskim.

Czytaj więcej: Zespoły, sekcje i koła zainteresowań MGOK w Kłecku.

Historia MGOK

    Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku został utworzony na mocy uchwały Rady Narodowej z dnia 26.03.1976r. W latach 70 i 80 – tych działalność kulturalna opierała się na działalności „ludowca” /zwyczajowa nazwa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pochodząca od Domu Ludowego budynku wybudowanego i oddanego do użytku na początku lat 60-tych/ i klubów wiejskich podległych i zarządzanych przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” i „RUCH”. Nadzór merytoryczny nad całą działalności kulturalną sprawował Pałac Kultury w Poznaniu.

Czytaj więcej: Historia MGOK

Galeria - KUFA

Niebawem fotografie

Więcej artykułów…

Podkategorie

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21