Kłecko

Font Size

Cpanel

Walory turystyczne Gminy Kłecko

       Gmina Kłecko jest szczególnie atrakcyjna turystycznie głównie pod względem walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz architektonicznych. Piękne lasy i atrakcyjnie położone jeziora stanowią perełkę gminy. Do tego trzeba dodać piękne, mające ciekawą historię kościoły i jeden z najpiękniejszych w regionie pałaców w Zakrzewie. Takie elementy krajobrazu i architektury  powodują, że gmina Kłecko wspaniale nadaje się do uprawiania zarówno turystyki pieszej rowerowej, jak i różnych form turystyki wodnej.

Szczególnym „asem” w talii walorów przyrodniczych kłeckiej gminy jest Lednicki Park Krajobrazowy. Obszar Parku to kraina niezwykle malownicza i zróżnicowana. Jej piękno i osobliwości zachwycają i inspirują poetów, rzeźbiarzy i wielu innych artystów. Są tu bowiem jeszcze zakątki, których nie dotknęła cywilizacja.

Zupełnie inne doznania będą nam towarzyszyć, gdy znajdziemy się w Zakrzewie. Znajduje się tam jeden z najpiękniejszych w Wielkopolsce zespół pałacowo-parkowy. Pałac i jego urokliwy mający powierzchnię blisko 16 ha park często nazywany jest „Wersalem powiatu gnieźnieńskiego”.

Atutem Kłecka jest jego umiejscowienie w bezpośrednim sąsiedztwie Pierwszej Stolicy Polski – Gniezna oraz bliskość Szlaku Piastowskiego i Szlaku Cysterskiego w Wągrowcu.

"Spacerem po Kłecku" - 2011r. UMGK


Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21