Kłecko

Font Size

Cpanel

Atrakcje turystyczne

   Gmina Kłecko posiada tereny, które wspaniale nadają się do uprawiania turystyki. Jest to obszar Pojezierza Gnieźnieńskiego, a bogactwo jezior, takich jak: Lednickie, Kłeckie, Gorzuchowskie, Biskupickie, Działyńskie, Mistrzewskie, Bakorce, Linie, może zaspokoić najwybredniejsze gusta - od żeglarstwa po wędkowanie oraz piesze i rowerowe rekonesanse. Kolejnym, niezmiernie ważnym atutem turystycznym jest fakt, iż Kłecko wraz z okolicą leży na trasie wiodącej w kierunku do Kołobrzegu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Gniezna i Szlaku Piastowskiego.

Lednicki Park Krajobrazowy z Muzeum Pierwszych Piastów oraz Wielkopolskim Parkiem Etnograficznym, to również ciekawa propozycja turystyczna. W północnej części Lednickiego Parku Krajobrazowego w Waliszewie w 1997r. utworzono ścieżkę przyrodniczą - obiekt o wspaniałych walorach przyrodniczych. Trasa o długości 7 km przebiega przez Gminę Kłecko i Gminę Kiszkowo, obejmując kolejno miejscowości: Waliszewo, Dziećmiarki, Kamionek, Waliszewo. W sezonie letnim, nad J. Kłeckim (teren miasta), funkcjonuje kąpielisko z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Urząd Miejski opiekuje się tym kąpieliskiem, które ma szansę przyciągać nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych amatorów wypoczynku, sportów wodnych i wędkarstwa. W 1999 roku z myślą o nich zamontowano nowe pomosty i wytyczono ścieżkę spacerową przy jeziorze. W pobliżu usytuowane jest biwakowisko. W 2003r. urządzono także kąpielisko w Działyniu.

Bazę noclegową stanowią gospodarstwa agroturystyczne we wsiach: Bielawy, Świniary i Waliszewo. Znakomitymi warunkami hotelowymi (pokoje, restauracja, korty tenisowe) dysponuje Ośrodek Szkoleniowy BZ WBK w Zakrzewie, znajdujący się w kompleksie parkowo - pałacowym, położonym nad rzeką Mała Wełna. Stąd niedaleko do Jeziora Gorzuchowskiego i J. Lednickiego.


 

Copyright © 2011 Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62 - 270 Kłecko, tel. 61 427 01 25,  fax 61 427 02 21