2020-05-08 Stypednia sportowe Gminy Kłecko
W piątek 8 maja wręczono po raz pierwszy stypendia i nagrody sportowe przyznawane przez Burmistrza Gminy Kłecko, będące wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i ich osiągnięć w danej dyscyplinie sportowej.  Jest to efekt wspólnych działań radnych oraz kłeckiego magistratu.

Stypendyści i nagrodzenie jak podkreślił Adam Serwatka, Burmistrz Gminy Kłecko, są ambasadorami naszej gminy na lokalnych i ogólnopolskich arenach, możemy być dumni, z naszych sportowców, którzy rozwijają swoje pasje i odnoszą coraz większe sukcesy.

Zaznaczył również, ze dużą rolę w sukcesie sportowców odgrywają rodzice, którzy wspierają pasje swoich dzieci. Uprawianie sportu na wysokim poziomie wymaga poświecenia czasu oraz wsparcia finansowego. Teraz do grona wspierających dołącza również Gmina Kłecko. 

Podczas wręczenia stypendiów i nagród, radnych reprezentował Michał Stosio, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko.  Cieszymy się że udało nam się sformalizować wypracowane założenia i dzisiaj możemy wręczyć pierwsze stypendia i nagrody. Jest to ważny element wsparcia dla młodych sportowców z terenu naszej Gminy. W prace zespołu stypendialnego byli zaangażowani Przewodnicząca Komisji Społecznej Ewa Maćkowiak oraz wiceprzewodniczący Rady, Waldemar Gołochowicz – podsumował przewodniczący.

Przyznawanie stypendium i nagród reguluje Uchwała Nr XIX/122/19 Rady Miejskiej Gminy Kłecko z dnia 18 grudnia 2019 w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania i cofania stypendiów sportowych oraz przyznawania nagród i wyróżnień sportowych za osiągnięcia w dziedzinie kultury
fizycznej i sportu.
 
Stypendia Burmistrza Gminy Kłecko otrzymali:
Karol Pawlak  - uprawiana dyscyplina motocross
Kacper Kwapiszewski – uprawiana dyscyplina lekkoatletyka, biegi długodystansowe
 
Nagrody Burmistrza Gminy Kłecko otrzymały:
Jagoda Jósiak - uprawiana dyscyplina taniec
Małgorzata Jósiak - uprawiana dyscyplina taniec
 
 
 
« Wróć
Gmina Kłecko w liczbach
7 658
liczba ludności
13192 ha
obszar
760
lat tradycji